Kalendarz Wydarzeń
Kalendarz wydarzeń
Warsztaty komiksowe z Hubertem Ronkiem
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna realizuje projekt dotyczący 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. W jego ramach odbędą się warsztaty graficzne z Hubertem Ronkiem, artystą, ilustratorem, scenarzystą, autorem komiksów, na przykład o Srebrnym i jego wojennych przygodach.
Zajęcia zaplanowano w każdy wtorek i czwartek, od 7 do 30 marca.
Podczas warsztatów młodzież napisze scenariusz opowieści oraz wykona plansze lub ilustracje do niego. W założeniu plansze utworzą karty kamishibai, a powstałą historię będzie można czytać i pokazywać podczas zajęć edukacyjnych dla grup szkolnych. Podczas pracy nad planszami uczestnicy zapoznają się z wydarzeniami Powstania Styczniowego, również uczestnicząc w wykładach i wycieczkach organizowanych w ramach tego projektu. Jedno z regionalnych wydarzeń (np. bitwa lub potyczka) zostanie wybrane do utworzenia scenariusza i zobrazowania i opowiedzenia na kartach.
Współczesna młodzież często posiłkuje się innymi niż podręcznik źródłami i pomocami wspierającymi naukę. Często są to prezentacje lub filmy dostępne w Internecie. Teatr Kamishibai i tematyczne karty wychodzą naprzeciw takim potrzebom: łączą atrakcyjną formę z wiedzą przekazaną w ciekawy sposób. Przewidzieliśmy również wystawę prac przygotowanych podczas warsztatów, zorganizowaną bezpośrednio po zakończeniu cyklu spotkań w Galerii biblioteki.
Chęć udziału w warsztatach należy zadeklarować poprzez formularz na stronie https://forms.gle/sDJfq53GisCwX6aL8.
Można się również zapisać osobiście w Oddziale dla dzieci i młodzieży przy Niepodległości 13 lub telefonicznie pod numerem 506 024 857.
Hubert Ronek pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego, od kilkunastu lat mieszka i tworzy w Lublinie. W swoim dorobku ma tysiące plansz komiksowych i rysunków, publikacje w albumach, antologiach, podręcznikach, magazynach i prasie (głównie dla młodszych czytelników, np. „Kumpel”, „Victor Junior”, czy „Hop i Siup”).
Rysownik znany jest z ogólnopolskich programów edukacyjnych, np. „Szkoła bez przemocy” pod patronatem Prezydenta RP, komiksu „Sieci@ki” Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, czy komiksu „SuperMOC POMAGANIA” pod Patronatem Pierwszej Damy. Obecnie zawodowy czas poświęca rysowaniu dwóch serii historyczno-przygodowych: „Wojenna odyseja Antka Srebrnego” oraz „Aga, Adam i Hamlet na tropie tajemnic”. Równolegle tworzy autorską serię „W.E.” dla starszych czytelników.
Lokalizacja
Patronat honorowy nad wydarzeniami biblioteki sprawuje Burmistrz Świdnika Marcin Dmowski
Wstęp wolny Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową
ul. Niepodległości 13
21-040 Świdnik
e-mail wypozyczalnia@bibliotekaswidnik.pl
Tel. : 751 28 04 https://bibliotekaswidnik.pl